{:sq}Paris u bë më tërheqëse të qytetit në Evropë për të investuar në pasuri të patundshme në vitin 2020

{:sq}Catarina Belova / Shutterstock Ekspertët identifikuar qyteteve Evropiane që do të tërheqë shumicën e investimeve në pasuri të patundshme në vitin 2020. Kjo ishte raportuar në një studim të kryer nga kompania konsulente PwC dhe e Tokës Urbane Instituti. Analistët PwC dhe e Tokës Urbane Institutit të anketuara 905 të anketuarve nga 22 vende të Evropës. Në mesin e tyre ishin investitorët në pasuri të patundshme, fondet e investimeve, të pasurive të patundshme agjencitë dhe bankat. Sipas studimit, të intervistuarve ende besojmë fuqimisht në të pasurive të patundshme si një tërheqës klasës së investimeve, pavarësisht politik dhe vështirësitë ekonomike. Vendimi i bankave Qendrore për të mirëmbajtur apo më e ulët e normave të interesit ishte një nga faktorët mbështetës e nivelit të përgjithshëm të optimizëm. Sipas shumica e të anketuarve, një politikë e tillë monetare është rritur atraktivitetin e pasurive të patundshme në raport me obligacionet dhe aksionet. Në renditjen e më atraktiv të qyteteve Evropiane për të investimeve të pasurive të patundshme fitoi Paris. Vitin e kaluar është lider në Lisbonë në këtë kohë ishte pas dhjetë. Londër është Подробнее

{:sq}Francez Alpine turistik të Megeve tërheq investitorët

{:sq}Sam Leh / unsplash Ndërsa chalets në shumë Alpine vendpushimet janë të bëhet më e shtrenjtë, çmimet e pasurive të patundshme në ski megève mbetet në të njëjtin nivel, shkruan New York Times. Kostoja mesatare chetyrehspalnyh Chalet në Megeve — 13 700 euro për «sheshin». Chalet me katër dhoma gjumi në zonën popullore vendpushimet në frëngjisht dhe Alpet Zvicerane, të tilla si Val d’isere dhe Chamonix, u rrit me më shumë se 2.5% nga qershori deri në qershor 2018 2019. Çmimet në Megeve mbetur në të njëjtin nivel, thotë Roddy ARIS, një partner në Knight Frank. Kjo është për shkak se Chamonix dhe tetë resorts në Les 3 Vallées janë ende përpara Megeve investime, thotë ARIS. Luan edhe një rol që e skive të sezonit në Megeve është një nga më të shkurtër — rreth 18 javë. Sipas një raporti nga Knight Frank, një Chalet me katër dhoma gjumi, në qendër të Megève është 13 700 euro për metër katror. Në Mont d’arbois, një prej zonave më ekskluzive, çmimet arrijnë 20 — 25 mijë Euro për metër katror. Të reja Подробнее

{:sq}CBRE: investimi në hotel biznesit të Italisë dhe Francës e ka rritur ndjeshëm

{:sq}StevanZZ / Shutterstock Megjithatë, totali i investimeve në Evropian hotel pasurive të patundshme ka rënë me 6.7% yoy dhe arriti në 23.3 miliardë Euro në tremujorin e tretë të 2019, thotë se raporti i fundit nga CBRE. «Pavarësisht nga rënia e përgjithshme në të investimeve në Evropian mikpritjen sektorin e interesit të investitorëve mbetet i lartë, sidomos në Spanjë, Itali dhe Hollandë. Një numër më i vogël i të madhe të transaksioneve të kontribuar në uljen e investimeve. Megjithatë, ne jemi duke parë rritjen e interesit turistik në tregjet, ata janë tërheqëse për konservatore investitorët», — tha Paul Kapiris, Drejtor për investimet ndërkombëtare në hotel real estate CBRE. Mbretëria e BASHKUAR mbetet më e madhe në Evropë hotel tregut. Ajo shquhej për 27 % e investimeve në hapësirën Evropiane për një vit. Megjithatë, investimet e vëllimit të rënë nga 12.1% dhe 6.2 miliardë euro. Accor e HotelInvest ka fituar Novotel dhe Ibis Blackfriars në Londër. Megjithatë, ekspertë të theksohet se më të mëdha të merret në BRITANI të madhe gjatë vitit të kaluar nuk ishte. Gjermani rifituar vendin e dytë Подробнее

{:sq}Top 10 vendet, ku Rusët në kërkim për punë të jashtme të pasurive të patundshme

{:sq} Në disa vende, Rusët janë duke kërkuar për një pronë jashtë vendit? Tranio analistët kanë analizuar statistikat e kërkimit pyetje në «Yandex» në banimit të pasurive të patundshme në vende të ndryshme për periudhën nga II tremujorin e 2016 për tremujorin e parë të vitin 2018, për të gjetur se cilat dhjetë vende janë më të popullarizuara në mesin e ruse-folëse përdoruesit e shërbimit. 10. Poloni Poloni mbyll top ten më të popullarizuara në mesin e përdoruesve të «Yandex» për blerjen e pasurive të patundshme jashtë vendit: nga mesi 2016 për tremujorin e parë të vitin 2018, search engine trajtuar afro 220 mijë relevante të pyetjeve. Nëse në vitin 2016 polak të pasurive të patundshme në interes të Rusëve shumë më tepër se çeke apo francezët, në gjysmën e parë të 2017 interesit të rënë dukshëm. Edhe pse në vitet e fundit ai filloi të shërohen, numri i pyetjeve të përpunuara nga Yandex në tremujorin e parë të vitin 2018, 30% më pak se për të njëjtën periudhë në vitin 2017 është vendi i vetëm në vitin 2018 ka Подробнее

{:sq}Pronës në Alpet Austriake — një fushë premtuese për investime

{:sq} Alpet është më e madhe në botë e tregut të skive turizmit. Sipas vlerësimeve të Laurent Wanat, themelues i Zvicerane konsultuar kompani Laurent Vanat Consulting SARL, për rajonin në vitin 2017 kishte 150 milion vizita — kjo është 43% të të gjitha vizitave të dimrit vendpushimet në botë. Alpine Chalet dhe apartament me malit pikëpamje nuk është vetëm luks, por edhe një investim fitimprurës në qoftë se pronarët e tyre janë të gatshëm për marrjen me qira të pronës me qira për turistët. Nuk është një lloj i veçantë i objekteve — real destinacion turistik është një apartament me shërbimet hoteliere, të dhënies me qira të cilat e organizojnë profesionale të operatorëve. Pronari i këtyre pronave mund të marrë objektin nga përgjithmonë ose disa muaj në vit. Ka dy kontrollin e skemave për këto objekte: Me qira pool — tarifa e menaxhimit të kompanisë (rreth 30 %) është i zbritur nga shuma e të ardhurave nga kontrata e qirasë së banimit komplekse, dhe fitimi është i ndarë në mes të pronarëve në proporcion me pjesëmarrjen e tyre. Garancia e Подробнее

{:sq}Kjo ofertë e huaj e pasurive të patundshme fondet

{:sq} Hulumtimi, i kryer nga Tranio në vitin 2017, kanë treguar se shumica e realtors (81 %) besojnë se investitorët rus rrallë e vënë paratë në real estate fondeve. Së shpejti, megjithatë, kjo metodë e investimit mund të bëhet më popullor. «Sipas tonë parashikimeve, në vitet 2017-2018 do të jetë e Rusëve për të mësuar më shumë në lidhje me pasuri të patundshme fondeve, dhe gradualisht do të lëvizin në këtë drejtim. Ajo shpesh është më i përshtatshëm format se sa e pavarur të blerë dhe të mëvonshme të menaxhimit të institucionit,»— thotë menaxhimin partner Tranio Georgy Kachmazov. Në këtë artikull ne do të shpjegojë se si duke përdorur fonde për të investuar në projekte që lidhen me ndërtimin dhe funksionimin e pasurisë së patundshme. Real estate fondet e punës në skemë: Fondi emëron një kompani të menaxhimit (Fondi për menaxherët); investitorët të investojnë në Fond; paratë e menaxherëve të Fondit për blerjen e pasurive të patundshme; Menaxherët e fondeve do të gjenerojë dhe të dërguar të fitimit të Fondit; pjesë nga fitimet që shpërndahen në mesin e investitorëve: ata Подробнее

{:sq}Tendencat e pasurive të patundshme komerciale tregjet e Evropës dhe të Shteteve të Bashkuara: çmimet, prodhimin dhe perspektivat

{:sq} Sipas JLL, gjysmën e parë të 2016 global i pasurive të patundshme komerciale investuar rreth € 260 miliardë euro, e cila është 10 % më pak se në gjysmën e parë të vitit 2015. Kjo është kryesisht për shkak të rënies së aktivitetit në dy tregjet më të mëdha të botës — shba, ku investimet në dollarë amerikanë rënë me 16% për shkak të fortë të monedhës në mbretërinë e BASHKUAR (-28 %), e cila ishte e dominuar nga pasiguria në lidhje me «Broksita». E konsideroj profitabile të pasurive të patundshme në tregun e shtatë vende: Austria, Mbretëria e BASHKUAR Gjermani Spanjë SHBA, Francë Në Republikën çeke. Austri Investime. Në gjysmën e parë të 2016 në të pasurive të patundshme komerciale Austria ka investuar 1.5 miliardë euro, që është 8.5 herë më shumë se në të njëjtën periudhë të vitit 2015. Kjo është për shkak se në gjashtë muajt e parë të vitit, ishte konstatuar disa transaksionet e konsiderueshme, duke përfshirë një shitje e IZD kullë për 270 milion euro. Në Austriak tregu është i dominuar nga investitorët nga Подробнее

{:sq}Ku Muscovites të huaj të blerë pasuri të patundshme: top 10 vendet dhe qytetet

{:sq} Ndërkombëtare të pasurive të patundshme ndërmjetësi Tranio motive nga cilat vende dhe qytete janë më interesante për të blerësit nga Moska planifikuar për të blerë një shtëpi të dytë dhe krahasoni preferencat e banorëve të kryeqytetit dhe rajonet në periudhën qershor të 2015-maj 2016. Më të njohura të vendeve të Analiza e Internetit përdorues pyetje Moskë tregoi se blerësit potencial nga kryeqyteti janë më të interesuar në pronë në Spanjë, SHBA, Bullgaria, Italia dhe Turqia.   E Muscovites Banorët rajone të tjera të Rusisë 1 Spanjë SHBA 2 SHBA Spanjë 3 Bullgaria Bullgaria 4 Itali Greqia 5 Turqi Tajlandë 6 Gjermani Turqi 7 Greqia Gjermani 8 Francë Republika Çeke 9 Mali i zi Itali 10 Qipro Mali i zi Ky kërkim pyetje Metropolitane blerësit janë të ndryshme nga pyetjet e njerëzve nga rajone të tjera të Rusisë, për shkak të disa rrethanave: Muscovites janë gjithnjë në kërkim për strehim në shtrenjtë vendeve. Për shembull, top 10 kërkesat e banorëve të rajoneve nuk mund të marrë të popullarizuara në mesin e Muscovites Franca, dhe Italia është vetëm në 9-th rresht Подробнее

{:sq}Pse ajo është e dobishme për të investuar në të studentëve strehim Evropë

{:sq} Problemi kryesor rus duke folur investitorët për gjetjen optimale (nga pikëpamja e rrezikut dhe të kthimit) e objektit për investime. Nonresidential pasurive të patundshme pasurive të patundshme komerciale zakonisht në dispozicion për të zakonshëm investitorët për shkak të saj, kosto të lartë, kështu që shumica e konsumatorëve blejnë strehimit për qira. Apartamente per shitje dhe me qera për afat të gjatë me qira ka të qartë avantazhet — së pari dhe më kryesorja është lehtësi për të menaxhuar, por ka edhe të metat e veta, të tilla si relativisht e ulët rendimenti (rreth 3 %) dhe problemet me dëbimin e qiramarrësve nëse është e nevojshme. Minimale, nga pikëpamja e humbjeve, rrugën për investime të studentëve strehim, një lloj «do të thotë të Artë» të tregut të pasurive të patundshme. Një alternativë e mirë nga këndvështrimi i bilancit të rrezikut/kthehet. E vërteta është, vetëm 5 % e ruse-folëse investitorët të konsiderojnë investimet në këtë lloj të pasurisë, kurse jashtë tij ajo ka qenë prej kohësh konsiderohet si një nga më fitimprurëse dhe premtuese. Çfarë është në dobi Nga 2012, investitorët Подробнее

{:sq}Si të zgjedhin strategji të investuar në të pronës jashtë shtetit

{:sq} Shumë investitorë që të investojë në të pronës jashtë shtetit, duke kërkuar kthim të lartë. Megjithatë, jo të gjithë e kupton se një pjesë të madhe fillestare të jepnin do të thotë rreziqe të larta, që është, probabiliteti i të ardhurave të ulëta në afat të gjatë. Ne rekomandojmë klientët për të vlerësuar rreziqet dhe të strategjisë së investimit me një ekuilibër optimal të besueshmërisë, rentabilitetin, punës dhe faktorëve të tjerë të efikasitetit të investimeve. Konsumatorët më të Tranio të thjeshta të përshtatshme me qira e biznesit në një vend të qëndrueshme me afat të gjatë kontratën e qerasë dhe menaxhimit nëpërmjet menaxhimit të kompanisë. Në këtë artikull, ne do të shikojmë se si të japin më të mirë të jepnin me këtë strategji. Pse është e thjeshtë me qira biznesit Tipike investitorët, të cilët përdorin shërbimet Tranio ndërmarrës të suksesshëm nga Rusia, Brazili, Irani apo Kina. Zakonisht në shtëpi ata janë të hapur një biznes që sjell të ardhurat kryesore. Nga të huaj të pasurive të patundshme ata preferojnë të marrin të ardhura pasive me minimale të përfshirjes Подробнее